SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Vellinge Tennisklubb

Klubbens tränare

Vellinge Tennisklubbs tränare är alla utbildade enligt Svenska Tennisförbundets rekommendationer och fortbildas kontinuerligt i sin ledarroll genom både interna och externa kurser.


Nuvarande tränare i klubben:


Fredrik Åkesson, Chefstränare
Tel: 0762-41 07 86, Mail: fredrik.akesson@vellingetk.se 

Arvid Modig 
Tel: 0735-05 54 91, Mail: arvid.modig@vellingetk.se

Benjamin Markl  
Tel: 0723-66 99 56, Mailbenjamin.markl@vellingetk.se

Emil Vural  (minitennis)
Tel: 0703-46 26 86, Mail: emil.vural@vellingetk.se

Emrik Johansson (minitennis)
Tel: 0767-91 28 33, Mail: emrik.johansson@vellingetk.se 

Fredrik Månsson 
Tel: 0705-50 68 48, Mail: fredrik.mansson@vellingetk.se

Hugo Jaenecke  
Tel: 0734-42 22 25, Mail: hugo.jaenecke@vellingetk.se

Hugo Rubom Mattson  (minitennis)
Tel: 0727-42 01 00, Mail: hugo.rubommattson@vellingetk.se

Gustav Thomasson  (midi och maxitennis)
Tel: 0727-30 33 46, Mail: gustav.thomasson@vellingetk.se

Johan Lundahl (reservtränare)
Tel: 0702-46 81 19, Mail: johan.lundahl@vellingetk.se

Nils Christian Broering

Tel:0760-447713 mail: nils.broering@gmail.com

Mattias Bruhn 
Tel: 0721-78 78 75, Mail: mattias.bruhn@vellingetk.se

Nils Lundahl 
Tel: 0725-05 05 65, Mail: nils.lundahl@vellingetk.se

Ulf Gustafsson (reservtränare)

Tel:070-8189218, mail: ulfegustatsson@gmail.com

Patrik Jaenecke  (reservtränare)
Tel: 0734-18 48 57, Mail: patrik.jaenecke@vellingetk.se 


 
Våra sponsorer