SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Vellinge Tennisklubb

Klubbens tränare

Vellinge Tennisklubbs tränare är alla utbildade enligt Svenska Tennisförbundets rekommendationer och fortbildas kontinuerligt i sin ledarroll genom både interna och externa kurser.


Nuvarande tränare i klubben:


Fredrik Åkesson, Chefstränare
Tel: 0762-41 07 86, Mail: fredrik.akesson@vellingetk.se

 

Arvid Modig  (minitennis, assisterande tränare)
Tel: 0735-05 54 91, Mail: arvid.modig@vellingetk.se


Benjamin Markl  (midi- och maxitennis)
Tel: 0723-66 99 56, Mailbenjamin.markl@vellingetk.se


Emil Vural  (minitennis)
Tel: 0703-46 26 86, Mail: emil.vural@vellingetk.se


Emrik Johansson (minitennis)
Tel: 0767-91 28 33, Mail: emrik.johansson@vellingetk.se 


Fredrik Månsson 
Tel: 0705-50 68 48, Mail: fredrik.mansson@vellingetk.se


Hugo Jaenecke (minitennis, assisterande tränare)
Tel: 0734-42 22 25, Mail: hugo.jaenecke@vellingetk.se


Hugo Rubom Mattson  (minitennis)
Tel: 0727-42 01 00, Mail: hugo.rubommattson@vellingetk.se


Gustav Thomasson  (maxitennis)
Tel: 0727-30 33 46, Mail: gustav.thomasson@vellingetk.se


Johan Lundahl (reservtränare)
Tel: 0702-46 81 19, Mail: johan.lundahl@vellingetk.se


Matilda Ulmestål  (minitennis)
Tel: 0707- 45 37 99, Mail: matilda.ulmestal@vellingetk.se


Mattias Bruhn 
Tel: 0721-78 78 75, Mail: mattias.bruhn@vellingetk.se


Nils Lundahl 
Tel: 0725-05 05 65, Mail: nils.lundahl@vellingetk.se


Olivia Trulsson  (minitennis)
Tel: 0733-23 36 60, Mail: olivia.trulsson@vellingetk.se


Patrik Jaenecke  
Tel: 0734-18 48 57, Mail: patrik.jaenecke@vellingetk.se

 

Klubbchef och chefstränare

Fredrik Åkesson
Tel: 0762-41 07 86, fredrik.akesson@vellingetk.se alt. info@vellingetk.se

Styrelse

Vid frågor eller synpunkter till styrelsen, kontakta styrelsen@vellingetk.se


Ordförande

David Löf david.lof@vellingetk.se


Vice ordförande

Karin Waldén 


Kassör

Jan Åkevall ekonomi@vellingetk.se


Sekreterare

Joakim Aspman


Ledamöter

Anna Persson 

Gustaf Grönhagen 

Peter Falk


Suppleanter

Fredrik Månsson 

Anders Willysson



Klubbinfo

Vellinge Tennisklubb hemsida: Vellinge TK - Tennis

Besöksadress: Trädgårdsgatan 23533 Vellinge

E-post kansli: info@vellingetk.se

E-post kassör: ekonomi@vellingetk.se

E-post faktura (för leverantörer): faktura@vellingetk.se

Bankgiro: 937-7276

Swish: 1233658820 

Org nummer: 847000-3883

Föreningsnummer: 17241-39 Vellinge



 
Våra sponsorer