Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Vellinge Tennisklubb

Bli medlem
Om du är ny i klubben och vill börja träna, Anmäl dig här »

Du kan också välja att bara vara medlem för att bl a kunna betala lägre priser när du bokar någon av våra utebanor via Matchi. För att bli medlem lägger du upp en profil i Matchi och meddelar oss genom att skicka ett mail till ekonomi@vellingetk.se. Vi fakturerar då medlemskapet och aktiverar de lägre priserna i Matchi. 
Klubbens tränare

Vellinge Tennisklubbs tränare är alla utbildade enligt Svenska Tennisförbundets rekommendationer och fortbildas kontinuerligt i sin ledarroll genom både interna och externa kurser.


Nuvarande tränare i klubben:


Fredrik Åkesson, Chefstränare
Tel: 0762-41 07 86, Mail: fredrik.akesson@vellingetk.se

 

Arvid Modig  (minitennis, assisterande tränare)
Tel: 0735-05 54 91, Mail: arvid.modig@vellingetk.se


Benjamin Markl  (midi- och maxitennis
Tel: 0723-66 99 56, Mailbenjamin.markl@vellingetk.se


Emil Vural  (minitennis)
Tel: 0703-46 26 86, Mail: emil.vural@vellingetk.se


Emrik Johansson (minitennis
Tel: 0767-91 28 33, Mail: emrik.johansson@vellingetk.se 


Fredrik Månsson 
Tel: 0705-50 68 48, Mail: fredrik.mansson@vellingetk.se


Hugo Jaenecke (minitennis, assisterande tränare)
Tel: 0734-42 22 25, Mail: hugo.jaenecke@vellingetk.se


Hugo Rubom Mattson  (minitennis)
Tel: 0727-42 01 00, Mail: hugo.rubommattson@vellingetk.se


Gustav Thomasson  (maxitennis)
Tel: 0727-30 33 46, Mail: gustav.thomasson@vellingetk.se


Johan Lundahl (reservtränare)
Tel: 0702-46 81 19, Mail: johan.lundahl@vellingetk.se


Matilda Ulmestål  (minitennis)
Tel: 0707- 45 37 99, Mail: matilda.ulmestal@vellingetk.se


Mattias Bruhn (maxitennis)
Tel: 0721-78 78 75, Mail: mattias.bruhn@vellingetk.se


Nils Lundahl 
Tel: 0725-05 05 65, Mail: nils.lundahl@vellingetk.se


Olivia Trulsson  (minitennis)
Tel: 0733-23 36 60, Mail: olivia.trulsson@vellingetk.se


Patrik Jaenecke  (minitennisansvarig)
Tel: 0734-18 48 57, Mail: patrik.jaenecke@vellingetk.se

 

Klubbchef och chefstränare

Fredrik Åkesson
Tel: 0762-41 07 86, fredrik.akesson@vellingetk.se alt. info@vellingetk.se

Styrelse

Vid frågor eller synpunkter till styrelsen, kontakta styrelsen@vellingetk.se


Ordförande

David Löf david.lof@vellingetk.se


Vice ordförande

Karin Waldén 


Kassör

Liselott Eriksson ekonomi@vellingetk.se


Sekreterare

Jan Åkevall 


Ledamöter

Anna Persson 

Gustaf Grönhagen 

Joakim Aspman

Peter Falk


Suppleanter

Fredrik Månsson 

Anders Willysson



Klubbinfo

Vellinge Tennisklubb hemsida: Vellinge TK - Tennis

Besöksadress: Trädgårdsgatan 23533 Vellinge

E-post kansli: info@vellingetk.se

E-post kassör: ekonomi@vellingetk.se

E-post faktura (för leverantörer): faktura@vellingetk.se

Bankgiro: 937-7276

Swish: 1233658820 

Org nummer: 847000-3883

Föreningsnummer: 17241-39 Vellinge



 
Våra sponsorer