SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Vellinge Tennisklubb

Klubbens tränare

Vellinge Tennisklubbs tränare är alla utbildade enligt Svenska Tennisförbundets rekommendationer och fortbildas kontinuerligt i sin ledarroll genom både interna och externa kurser.

 

Nuvarande tränare i klubben:

 

Fredrik Åkesson, Chefstränare
Tel: 0762-41 07 86, Mail: fredrik.akesson@vellingetk.se

 

Arvid Modig  (minitennis, assisterande tränare)
Tel: 0735-05 54 91, Mail: arvid.modig@vellingetk.se

 

Peter Jönsson 

Tel: 073-5668922

 

Emrik Johansson (minitennis)
Tel: 0767-91 28 33, Mail: emrik.johansson@vellingetk.se 

 

Fredrik Månsson 
Tel: 0705-50 68 48, Mail: fredrik.mansson@vellingetk.se

 

Nils Christian Broering

Tel:0760-447713 mail: nils.broering@gmail.com

 

David Löf

Tel: 070-2566421

 

Hugo Rubom Mattson  (minitennis)
Tel: 0727-42 01 00, Mail: hugo.rubommattson@vellingetk.se

 

Gustav Thomasson  
Tel: 0727-30 33 46, Mail: gustav.thomasson@vellingetk.se

 

 

Mattias Bruhn 
Tel: 0721-78 78 75, Mail: mattias.bruhn@vellingetk.se

 

 

Elin Hedman (minitennis) 

 

 

Rudolf Marklund

Tel: 079-3396057

 

 

 

Klubbchef och chefstränare

Fredrik Åkesson
Tel: 0762-41 07 86, fredrik.akesson@vellingetk.se alt. info@vellingetk.se

Styrelse

Vid frågor eller synpunkter till styrelsen, kontakta styrelsen@vellingetk.se

 

Ordförande

David Löf david.lof@vellingetk.se

 

Vice ordförande

Karin Waldén 

 

Kassör

Jan Åkevall ekonomi@vellingetk.se

 

Sekreterare

Joakim Aspman

 

Ledamöter

Robert Berger

Malin Lindvall

Anna Persson

Jonas Thomasson

 

Suppleanter

Fredrik Månsson 

Markus Ohlson



Klubbinfo

Vellinge Tennisklubb hemsida: Vellinge TK - Tennis

Besöksadress: Trädgårdsgatan 23533 Vellinge

E-post kansli: info@vellingetk.se

E-post kassör: ekonomi@vellingetk.se

E-post faktura (för leverantörer): faktura@vellingetk.se

Bankgiro: 937-7276

Swish: 1233658820 

Org nummer: 847000-3883

Föreningsnummer: 17241-39 Vellinge



 
Våra sponsorer